Beslenme ve diyet programlarında beden tipi, alışkanlıklar, besin intoleransları gibi kişiye özel tüm parametreler incelenerek, yaşam alışkanlıklarının düzenlenmesi sağlanır. Diyet programları içerisinde her hafta yapılan analizlere göre kişilerin diyet düzenlemeleri yeniden yapılır.

Diyet yapılan süreç içerisinde özellikle beden tipi programlama için çok büyük önem taşımaktadır. Ayurvedik beslenme içerikli olan menü planlamalarında her hafta diyet tepkisi ölçülerek, bedensel blokajlar konusunda her durum ayrı ayrı incelenir.

Beslenme programları kişilerin hayatlarına hemen empoze edebilecekleri, onları kısıtlamadan kilo verdirecek veya aldıracak şekilde hazırlanır. Böylece kişi hayat tarzındaki ufak değişikliklerle daha sağlıklı bir yaşam tarzı ve alışkanlıklar kazanmış olur.

İstediğimiz her hafta 500-1000 gram arasında kilo kaybıdır. Kaybedilen kilonun büyük kısmının yağdan azalması diyet programlarının etkinliğini ölçmek açısından çok önemlidir.

Bireylerin ayurvedik beslenme programları, bölgesel zayıflama yöntemlerinden olan maxilipo yöntemi ile desteklenerek daha hızlı ve etkili bir sonuç almaları sağlanır. Beslenme tedavisi maxilipo yöntemiyle desteklendiğinde kişinin kaybettiği kilo şikayetçi olduğu bölgeden gider.

Maxilipo uygulaması süresince bölgesel zayıflama üzerine belirlenen bölümlerde yağ hücresi küçülmesi ile kilo verme miktarı yüksek olmasa bile santim olarak hesaplanan ciddi bedensel küçülmeler elde edilir. Bölgesel zayıflama için önemli olan kilo verme değil o bölgelerde yağ miktarında ciddi azalmalara bağlı beden değişimidir. Böylece kişiler aynaya baktıklarında daha mutlu ve motive olurlar.

Her birey ayrı olarak değerlendirilerek, kişiye özel planlama içerisinde diyet, vega test, metabolik nefes, temel yoga eğitimi, bölgesel incelme, metabolizma hızlandırma gibi uygulamalar için nelerin yapılacağına ön görüşmeler sonucunda karar verilir.

Yaşamınız için atacağınız yeni adım için bizimle iletişime geçebilirsiniz…