İntolerans testi ile kilo verme hakkında bilgi vermeden önce kilo vermek konusunda yaşanan zorlukların sebeplerinden kısaca bahsedelim. Kilo verme konusunda en büyük engellerden biride bağırsak florasındaki bozukluklardır. Rafine gıdaların artışı, şeker tüketimi, besin kirliliği, elektromanyetik kirlenme ile ortaya çıkan bağırsak florasında bozukluk her ne kadar düzgün bir beslenme planına girseniz de kilo verme için engel oluşturmaktadır.

İntolerans testlerinden olan vega test ile kilo verme önündeki engeller rahatlıkla aşılabilir. Vega test kişi ile alakalı bedensel ve enerjisel boyutta birçok konuyu değerlendirmeye olanak sağlar. Özellikle bedende var olan blokajlar, bağırsak florasının durumu, blokajlar, besinlere karşı duyarlılığı, vitamin ve mineraller konusunda eksiklikleri vega test ile saptayabiliriz.

Vega test sonucuna göre yapılan planlamalar sonucu hazırladığımız kişiye özel diyet programı ile kalıcı ve istenilen dengede kilo verme mümkündür.

Vega test sonucuna göre yapılan planlamalar sonucu hazırladığımız kişiye özel diyet programı ile istenilen kiloya sağlıklı bir süreç ile inilir ve besin duyarlılıkları üzerinde yapılan rezonans çalışması ile duyarlılıklar yok edilebilir.