Çantamda Diyet ‘in yazılış sebebi diyet yapmaya dair tüm yanlış tabuların yıkılması ve diyet yapmanın aslında minik püf noktalarında saklı olduğunu görebilmendir.

Dünden bugüne baktığında, göreceksin ki doğru beslenip kilo vermeyi başaramamanın tek sebebi aslında tamamen bakış açından kaynaklanmaktadır. Bakış açını değiştirdiğimizde yani yemek yemeye yüklediğin duyguları değiştirdiğimizde aslında kilo vermek hayatın bir parçası olarak ortaya çıkacaktır.

Bu kitap sana neyi öğretecek biliyor musun? Kilo vermenin kendi beslenme düzeninde yapacağın, tamamen sana ait değişiklikler ile ne kadar kolay olduğunu!

Çantamda Diyet ve dolayısı ile ben hep yanında olacağım ve sana yol arkadaşlığı yapacağım. İşimiz bittiğinde yani kitabı okuyup bitirdiğinde gerçekten özümseyerek okuduysan ve inandıysan emin ol beslenme davranışın değişecek ve artık kilo vermek senin için çok zor bir olgu olmaktan çıkacak.

Hayatına bir bak diyet yapmak denince aklına ne geliyor? Peki diyet yapmamak için bahanelerin neler? Bu bahaneler neden var? Ne için kilo vermek istiyorsun?

Bu soruların cevapları bilinçaltında gizlidir ve çoğu soruyu sen asla kendine sormazsın. Bu sorular aslında işin püf noktası, çünkü kilo vermek beyinde başlar beyinde biter. İnanırsan verirsin inanmazsan muhakkak bir aksilik olur ve bir bahane çıkar ortaya. Bu bahane bazen seninle bazen dış etkenlerle ilgilidir. Ama bilirsin ki hepsi bahanedir. Kilo alma sebeplerini iyi taradığımda hep şunu gördüm yeme davranışlarının tamamı psikolojik ve dolayısıyla davranışsal bozukluklara dayanmakta, çok az bir kısımda metabolik rahatsızlıklara bağlı. Bu durumda önce iyi olmalı, gerçeği görmelisin, sonrasında kilo vermek zaten sonucun olacak.

Eğer tek düze diyet uygulamalarından o diyet bu diyet diye oradan buradan bulduğun ya da duyduğun diyetleri yapmaktan kurtulmayı başarırsan, Çantamda Diyet sana hayatın boyunca kiloya dair sıkıntı yaşamama şansı verecek.