Bölgesel zayıflama günümüzde en çok talep edilen kilo verme şeklidir. Sadece diyet uygulamaları ile vücudun tüm bölgelerinden eşit dağılımlı kilo vermesi mümkün değildir, çünkü beden nereden kilo alacağına ya da vereceğine kendisi karar vermektedir. Maxilipo yöntem ile tripolar radyofrekans uygulaması yardımı ile deri üzerinde ısı 41-43 derecelere güvenli bir şekilde çıkarılarak, deri altında bu ısının 50 derece civarında hissedilmesi sağlanır. Böylece bu bölgede su moleküllerinin harekete geçmesi ile bölgesel zayıflama için gerekli olan yağ hücresinden kilo verme mümkün hale getirilir.

Maxilipo uygulaması 8-12 seans aralığında uygulanır. Uygulanan bölgeler bel çevresi, kol altı, sırt, gıdı, kalça, basen, üst bacak veya ayak bilekleridir. Tüm bölgelerde güvenle bölgesel zayıflama için kullanılan maxilipo süresince kişinin beslenme düzenlemesi kilo verme içinde destek olarak kullanılmaktadır.

Maxilipo uygulaması süresince bölgesel zayıflama üzerine belirlenen bölümlerde yağ hücresi küçülmesi ile kilo verme miktarı yüksek olmasa bile santim olarak hesaplanan ciddi bedensel küçülmeler elde edilir. Bölgesel zayıflama için önemli olan kilo verme değil o bölgelerde yağ miktarında ciddi azalmalara bağlı beden değişimidir.