Selülit sıklıkla kadınlarda görülen ve kişinin günlük hayattaki konforunu etkileyen hafif çaplı bir sağlık problemidir. Oluşum sebebi sadece bölgesel kiloya bağlı gibi düşünülse de çok zayıf bir kişide bile sülülit görülebilir. Dolaşım bozukluğu ile deri altında yer alan adipozit yağ dokuları arasında oluşan fibrotik bantlar çökmelere neden olur. Bu doku bozukluğu yani selülitiçin temel neden dolaşım bozukluğuna bağlı ödemdir. Önce dolaşım sorunları ile başlayan sorunlar ödeme neden olur ve düzeltilmediği takdirde selülit oluşumuna neden olur. Bağ dokusundaki bozukluğa bağlı oluşan sertlikler ile esneklik kaybolur ve zamanla yağ dokularından nodüller oluşur. Bu oluşumlar ne kadar yoğun olursa o kadar çok selülit oluşacaktır.

Selülit tedavisi için günümüzde en yaygın yöntemler ise medikal uygulamalar, masaj teknikleri, lenf drenaj (pressoterapi) gibi uygulamalardır. Elbette oluşumuna neden olan durumlara bakıldığında yağ hücresinde azalma olması yani kişinin kilolu ise kilo vermesi selülit tedavisi yanıtını bakımından önemli olacaktır. Bu nedenle yaptığımız uygulamalarda mutlaka selülit tedavisi için özel beslenme kürleri ve ayurvedik beslenme uygulamaktayız.

Beslenme ile desteklediğimiz Maxicell yöntemi ile sahip olduğu teknoloji ile dinamik kas aktivasyonu ile ödemin azalmasını sağlarken bağ dokusunun tamiri için kollejenu yarımını da neden olan uygulama aynı süreçte tripolarrf teknoloji ile o bölgede yağ hücresinin küçülmesine neden olması ile selülit tedavisi için çok yönlü kalıcı bir iyileşme sağlamaktadır. 8-12 seans arasında uygulanan selülit tedavi yöntemi olan maxicell yöntemi ile derecesine göre değişecek sonuçlar ile kalıcı olarak düzelme elde edebilmekteyiz.